Twitter ve Facebook’ta Kullanıcı Satın Alanlara…

Twitter’dan profilime “…” atamayan (halk arasında bok atmak deniliyor), bazı ünlü “zekâ küpleri” şimdi de Facebook Hayran Sayfam Hakkında dedikodu yapıyorlarmış. Ben de sizin gibi 100.-TL verip buraya 100 bin kişi yükletmeyi biliyorum… O zaman benden de, sizden olduğu gibi kimsenin haberi olmaz ve sizin kadar “başarılı” bir medya ve sosyal medya yönetimim / markam olur. Uzun lafın kısası, bu işi profesyonel yapan bir şirket sahibi olarak; Facebook Profil Ayarlarını bile yapamayan dedikoducular, aşağıdaki tabloya bakabilirler.

AAAAAAAAAAAAAAAAA

Burada gördüğünüz 25.912,05.-TL, bu hayran sayfasının açıldığı günden beri yani 107 günlük Facebook Reklam Ödemesidir. Yani bu sayfanın yıllık gideri yaklaşık 88.500.-TL’dir. 1 yılda sayfayı beğenecek kişi sayısı yaklaşık 265.500.-‘dir. 1 yıl sonunda bu istatistikle, Türkiye’deki her 167 Facebook kullanıcısından biri, her gün Kalust Şalcıoğlu Hayran Sayfasını bilinçli olarak ziyaret ediyor demektir.

Siz bu reklam bütçesini kendi sayfanız için öderseniz bu rakamlar oluşur mu; oluşmaaaazzz. Neden? Çünkü bunun 70’e yakın optimizasyon faktörü var. Bir gün siz de bunu yapabilir misiniz? Dünya Mars’a ayak bastığında, belki…

BİLGİ VE EMEĞE SAYGINIZ OLSUN LÜTFEN… ALLAH HERKESİN KALBİNE GÖRE VERSİN. SEVGİYLE KALIN…