Dijital Yayıncılık ve “Bilkom Kitaplık” Uygulaması

Dijital Yayıncılık ve “Bilkom Kitaplık” Uygulaması

Çevre dostu kâğıtsız yayıncılık ile artık daha interaktif, daha yenilikçi ve daha görsel olabilirsiniz…

Bilkom, Adobe distribütörlüğünde yeni bir ürünün dağıtım hakkını üstlendi. Adobe’nin Dijital Yayıncılık Çözümü (DPS) ile artık şirket kataloglarından dergilere tüm yayınların dijital olması ve zengin dosyalar içermesi mümkün.

“Türkiye’nin Dijital Yaşam Koçu” sloganıyla ülkemizin her alandaki dijitalleşme sürecine destek veren çalışmalara imza atan Bilkom; dünyanın en çok satan ve kullanılan uygulaması niteliğindeki Adobe Digital Publishing Suite’in de – Dijital Yayıncılık Çözümü – distribütörü oldu.

Birçok sektörde farklı amaçlara hizmet eden yayınlar, artık dijitale taşınacak.

Bilkom, alanında yetkin iş ortaklarıyla birlikte Türkiye’de özellikle tablet kullanımının 7’den 70’e artmasıyla yepyeni bir fırsat haline gelen tablet yayıncılığında dijital yayınların kullanımını arttırmayı amaçlıyor.

Uluslararası dergilerin ve bazı eğitim kurumlarının ders kitaplarının iPad ve diğer tablet versiyonlarının ülkemizde hâlihazırda yayına verildiğine dikkat çeken Bilkom yetkilileri, talebin yüksek orandaki artışına dikkat çekerek sektörün çok hızlı büyüyeceğini öngörüyor.

Dijital yayıncılığın yalnızca dergi yayıncılığı olarak anlaşılmaması gerektiğini belirten Bilkom ve yetkili DPS iş ortakları; kurumların satış ya da tanıtım amaçlı tüm yayınlarının, kataloglarının, kurumsal kitaplarının, raporlarının yine DPS ile her an güncellenebileceğini; video, grafik, ses, interaktif anket gibi zengin doküman araçlarını içerecek şekilde yayınlanabileceğini de vurguluyor. Eğitim kurumları için de benzersiz bir fırsat olan DPS sayesinde, özellikle tabletli eğitime geçen her kuruluşun tüm ders kitaplarının ve kurumsal yayınlarının yine interaktif olarak ve öğrencilerinin dijital tüketim alışkanlarına uygun yöntemlerle derlenebileceğini belirtiyor.

Bilkom’un Appstore’da yayında olan “Bilkom Kitaplık” uygulaması, özel sektörün içerik pazarlama trendinin bir parçası olarak DPS ile yapılmış başarılı bir örnek… Uygulamayı, iPhone ya da iPad’e indirdikten sonra içinden Apple, Adobe gibi markalar ve Dijital Eğitim, Dijital Mimarlık, Dijital Pazarlama gibi sektörler için derlenen herhangi bir dijital kitapçığın okunması, izlenmesi ve deneyimlenmesi mümkün…

Bilkom, Adobe’nin dünya standartlarını belirleyen dijital yayıncılık çözümü hakkında, kurumların talepleri doğrultusunda iş ortaklarıyla birlikte eğitimler de organize ediyor. www.dijitalyasamkocu.com internet portaline “nasıl yapılır” videolarını yüklüyor.