Eyvah Eyvah 3

Eyvah Eyvah 330 Ocak Perşembe günü galası gerçekleştirilen (galaya ilgi rekor düzeydeydi ve film 9 ayrı salonda gösterildi) Eyvah Eyvah 3 filmi, 31 Ocak Cuma günü izleyicisiyle buluştu. Serinin ilk filmi 2010’da, ikincisi ise 2011’de gösterime girmiş ve ikinci filmde Hüseyin Badem (Ata Demirer) hayatının kadını Müjgân’ı (Özge Borak) bularak senaryoyu mutlu son ile tamamlamıştı.

Mutlu son ile biten filmlerin devamı pek tat vermez önyargım, filmin ilk dakikalarında çiftin bebeklerinin dünyaya gelmesi ile yıkıldı. “Serinin üçüncü filmi, en iyisi olmuş” diyebilirim.

Filmin kadrosunda pek bir değişiklik yok. Ata Demirer, Demet Akbağ, Özge Borak, Tarık Ünlüoğlu’na Serra Yılmaz ayrı bir tat katmış. Bu arada filmin tüm oyuncuları birbirinden başarılı ve adları tek tek yazmıyorum… Emeği geçen herkesi tebrik ederim…

Filmin senaryosu Ata Demirer’e ait ve bana keyif veren, film boyunca kötü olaylarda bile seyircinin moralini bozacak bir nota olmaması. Bunu Hüseyin Badem ve Müjgân’ın bebeklerini kaçıran ikilinin, pişmanlıklarını ve bebeğe sevgilerini daha ilk anlarda duygusal olarak senaryoya aktarmalarından siz de fark edeceksiniz.

Eyvah Eyvah 3’te bebeğin klarnet sesi ile huzur bulup uyuması, “Faiz Lobisi”nden bahsedilmesi, Hüseyin Badem’in Yunanlı papazın (bu arada papaz, Ada Demirer’in gerçek hayatta kayınpederi olan İstanbul Şehir Tiyatroları sanatçısı Selçuk Borak) din adamı kimliğine duyduğu saygı ile elini öpüp başına koyması, baba olduktan sonra erkeklerin hayata bakış açılarının değişmesi ve baba kavramının kutsallığı önemli ve keyif veren detaylar.

Gözüme takılanlar ise Bayram Berk Badem bebeğin Ata Demirer’e olan benzerliği ve Esin Övet’i sanki filmin bir karesinde görmüş olmam. Bakalım siz de bu detaylarda bana hak verecek misiniz?

Eyvah Eyvah 3, hafta sonunu ailece sinemada geçirmeyi planlayanlar için mükemmel bir alternatif… Devamı çekilmeyeceği kesinleşen serinin bu son filmini kaçırmayın.

Keyifle izlemeniz dileğim ile…

Sevgimle kalın…