Milliyet TV – 22 Şubat Sosyorank Köşem…

fotograf 3Öz Hakiki Twitter!

Dizilerin, sanatçıların, medya mensuplarının derken birçok sosyal medya hesabının hakkında bölümünde ya da kullanıcı adlarında “real, gerçek, tek hesabım, bundan başka hesabım yoktur, resmi hesap, vallahi benim, sahteyse iki gözüm önüme aksın” gibi ibarelere rastlamışsınızdır.

Bir sosyal medya hesabının sahtesini açtığınızı düşünün… “Bu hesap gerçek değildir, gırgırına açtım, sakın bu hesaba itibar etmeyin, çakma hesap” vb. yazmanız ne kadar mantıksız olacaksa, yukarıdaki “En Öz Hakiki Profilim” açıklaması da o kadar komik oluyor.

En iyisi görüşün bir ajansla, hesaplarınızın onaylanması için çalışın. “Süreç uzun” diyorsanız web siteniz ile Instagram, Twitter ve Facebook hesaplarınızı birbirlerine entegre edin. Böylece kimse sizi taklit etmeyle uğraşmaz.

Twitter Sinyalcileri

Instagram’da takipçi satın alma sistemi henüz tam oturtulamadı çünkü iş takipçiyi satın almakla bitmiyor. Alıp da komik duruma düşmek var…

Örneğin 400 takipçiniz var ve paylaşım başına ortalama beğeniniz 40. 10 bin takipçi alsanız, her bir paylaşım için bir de beğeni satın almanız gerekecek. Çok uzun iş! Bu nedenle “sinyalcilik” Twitter üzerinden yürüyor.

Ne sinyali mi?

Sosyal medya egoyu öyle bir besliyor ki iki arkadaşı “çok komiksin” dediği için, sabah akşam Twitter profillerine “komik!” kısa videolar yükleyip, paylaşımlarında yapımcıları etiketleyenler var. Amaç, kısa sürede keşfedilip dizilerden binlerce TL para kazanmak.

Amerikan rüyası değil, sosyal medya rüyası!

10 – 16 Şubat 2014 Haftası En Başarılı 15 Yapım

Bu hafta televizyon yapımlarını Facebook, Twitter ve Instagram ile değerlendirip, 10 – 16 Şubat haftasındaki dijital medya reytinglerini hesapladık. Aşağıdaki rengârenk grafikte bu sonuçları bulacaksınız.

TOPLAM DEĞERLENDİRME - TOPLAMALI GRAFİKS - SON

Kaçak ve Aramızda Kalsın bu hafta listelerimizde yok. Onların yerine 10’uncu sıradan X Factor Star Işığı ve 11’inci sıradan Kardeş Payı Total Reyting listemize giriş yaptı.

Facebook listemizde haftanın en hızlı yükseleni Muhteşem Yüzyıl, en hızlı düşeni ise Aramızda Kalsın oldu… Geçen hafta Facebook listemizde 9’uncu sırada olan Muhteşem Yüzyıl, bu hafta 1’inci sırada. Yine geçen hafta Facebook listemizde 10’uncu sırada olan Aramızda Kalsın, bu hafta listemizde yok.

Instagram listemizde haftanın en hızlı yükseleni X Factor Star Işığı, en hızlı düşeni ise Karadayı oldu… Geçen hafta Instagram listemizde olmayan X Factor Star Işığı, bu hafta 10’uncu sırada. Yine geçen hafta Instagram listemizde 3’üncü sırada olan Karadayı, bu hafta listemizde 8’inci sırada.

Twitter listemizde haftanın en hızlı yükseleni Muhteşem Yüzyıl, en hızlı düşeni ise Arkadaşım Hoşgeldin oldu… Geçen hafta Twitter listemizde 14’üncü sırada olan Muhteşem Yüzyıl, bu hafta 2’nci sırada. Yine geçen hafta Twitter listemizde 7’nci sırada olan Arkadaşım Hoşgeldin, bu hafta listemizde 15’inci sırada.

Dijital Medya Total Reyting listemizde haftanın en hızlı yükseleni Muhteşem Yüzyıl, en hızlı düşeni ise Arkadaşım Hoşgeldin oldu… Geçen hafta Total Reyting listemizde 10’uncu sırada olan Muhteşem Yüzyıl, bu hafta 1’inci sırada. Yine geçen hafta Total Reyting listemizde 7’nci sırada olan Arkadaşım Hoşgeldin, bu hafta listemizde 13’üncü sırada.

10 – 16 Şubat 2014 Facebook’ta Top 15

 1. Muhteşem Yüzyıl
 2. Küçük Ağa
 3. Kurtlar Vadisi Pusu
 4. Karagül
 5. Arkadaşım Hoşgeldin
 6. Şefkat Tepe
 7. Yetenek Sizsiniz Türkiye
 8. Karadayı
 9. Küçük Gelin
 10. Medcezir
 11. Beni Affet
 12. X Factor Star Işığı
 13. Kardeş Payı
 14. Güneşi Beklerken
 15. Arka Sokaklar

10 – 16 Şubat 2014 Instagram’da Top 15

 1. Küçük Ağa
 2. Karagül
 3. Kurtlar Vadisi Pusu
 4. Muhteşem Yüzyıl
 5. Medcezir
 6. Küçük Gelin
 7. Yetenek Sizsiniz Türkiye
 8. Karadayı
 9. Şefkat Tepe
 10. X Factor Star Işığı
 11. Kardeş Payı
 12. Beni Affet
 13. Güneşi Beklerken
 14. Arka Sokaklar
 15. Arkadaşım Hoşgeldin

10 – 16 Şubat 2014 Twitter’da Top 15

 1. Kurtlar Vadisi Pusu
 2. Muhteşem Yüzyıl
 3. Karagül
 4. Karadayı
 5. Medcezir
 6. Yetenek Sizsiniz Türkiye
 7. X Factor Star Işığı
 8. Şefkat Tepe
 9. Küçük Gelin
 10. Arka Sokaklar
 11. Küçük Ağa
 12. Güneşi Beklerken
 13. Kardeş Payı
 14. Beni Affet
 15. Arkadaşım Hoşgeldin

10 – 16 Şubat 2014 TOTAL Reyting’de Top 15

 1. Muhteşem Yüzyıl
 2. Kurtlar Vadisi Pusu
 3. Karagül
 4. Küçük Ağa
 5. Medcezir
 6. Karadayı
 7. Yetenek Sizsiniz Türkiye
 8. Şefkat Tepe
 9. Küçük Gelin
 10. X Factor Star Işığı
 11. Kardeş Payı
 12. Beni Affet
 13. Arkadaşım Hoşgeldin
 14. Güneşi Beklerken
 15. Arka Sokaklar