Vizyondan 4 ayrı film…

Vizyondan 4 ayrı film…

Tahmin edeceğiniz üzere haftanın filmi Recep İvedik 4… Ama geçen hafta ihmal ettiğim 3 filme haksızlık yaptığımı görünce, bu haftaki köşem 4 filme çıktı.

Recep İvedik 4

Salı akşamı galasında izleme keyfini yaşadığım, 21 Şubat Cuma günü de izleyicisiyle buluşan Recep İvedik 4 esprileriyle gösterimden kalktıktan sonra bile bizi uzun süre güldürmeye devam edecek bir film olmuş.

Galada yazılı medyadan arkadaşların konuşmalarına kulak misafiri oldum ve aklımda canlanan tablo şu oldu… Hani bilirsiniz ya bizim memlekette kimse arabesk dinlemez, enteliz kimliğimiz “kıro” damgası yer yoksa… Sonra bir bakarsınız “anti-kıro”lar, canlı müzik yapan bir mekânda, önünde içkisi o beğenmediği arabesk parçalara eşlik ediyor. Recep İvedik için de herkeste eleştirel bir tutum. Öncelikle seri film ya… “Recep İvedik 5S geç kaldı” duruşu var herkeste… Ama gelin görün ki filmi izlerken herkes gülmekten yerlerde…

Meyve veren ağaç taşlanır tabii… Şahan Gökbakar çok başarılı bir işe imza atmış. Yok efendim sanatsal yönü yokmuş, ne para kazanıyormuşmuş… Bana ne, sana ne… Beğenmiyorsan izlemezsin, olur biter… Bu kahkaha seviyesinde olduktan sonra Recep İvedik 10 da çekilse izlerim.

Konusunu anlatıp sürprizi bozmayayım. Sadece fragmandan hepinizin bildiği gibi serinin bu filmi Survivor benzeri (“benzer” derken aynısı) bir yarışma üzerine kurulmuş.

The Lego Movie / Lego Filmi

Sıkıntıdan girdiğim bu filmden keyif “yüklü” olarak çıktım… Lego oyuncakları üzerine tam bir çocuk filmi “Lego Filmi”… Paralel evren, güç birlikteliği, kahramanlık, güç savaşları derken hem öğretici hem de eğlendirici 60milyon TL’lik bir film yapılmış. Özellikle erkek çocuklarının keyifle vakit geçireceğinden emin olabilirsiniz.

Her / Aşk

Hem ağlamak hem de gelecekte ne hale geleceğimizin kötü ama olası senaryosunu görmek isterseniz “Aşk” tam size göre… İnsan, yapay bir zekâya aşık olur mu?

Bir bilgisayar programı düşünün… Duygusal zayıflıklarınızı öyle bir analiz ediyor ki kendini sizin aşık olmak isteyeceğiniz karaktere dönüştürüyor. Görüntüsü yok, kokusu yok, bedeni yok… Sadece bir ses…

Devamı filmde… Mutlaka izleyin…

Bi Küçük Eylül Meselesi

Maalesef izlemeye geç kaldığım bir film “Bi Küçük Eylül Meselesi”… Tam bir aşk hikâyesi… Detaylara girmeden film esnasında yazdığım birkaç tweet’i size aktarayım… Gerisini siz tahmin edin…

  • Yeniden doğan bir kalp, yaşanmışları tekrar hisseder mi?
  • Aşk, hissetmekten korkmaktır…
  • Aşk, bir insanın hayatı boyunca sadece tek bir kişiye yakışacaktır…
  • İnsan sadece, hayatında kendisinden fazla sevebileceği birisi varsa gerçekten yaşar…

Dört film de birbirinden keyifli. Tercih sizin…

Sevgimle kalın…